wtorek, 26 sierpnia 2014

dwieście sześć - stary manuskrypt + wishlista

Brr, zimno. Pada. Bardzo brzydka pogoda podczas której nic się nie chce. No, może poza leżeniem w łóżku z książką oraz kubkiem herbaty ;-) zazwyczaj w moje urodziny (tak, to już jutro) było bardzo ciepło... niestety patrząc na prognozę pogody, w tym roku nie będzie tak ślicznie. A żeby rozweselić sobie dzień (i dzisiejszy i jutrzejszy) przygotowałam taką malutką wishlistę rzeczy, które chciałabym dostać na urodziny.

Zacznijmy od średniowiecznych rzeczy. W tym momencie zamarzyły mi się piękne ażurowane buty średniowieczne takie jak u Katafalk: KLIK! oraz... cudowna średniowieczna brosza produkcji Volundra :-) zostając lekko w klimatach przeszłości, ale przechodząc do kolejnego działu "Książki" pokaże Wam moje "must have", czyli... książka Mariusza Wollnego "Z Kacprem Ryksem po renesansowym Krakowie". A ponieważ uwielbiam czytać każda książka sprawi mi ogromną przyjemność (oczywiście jeśli będzie to książka jednego z moich ulubionych autorów ta przyjemność będzie większa ;-)).

Na koniec zostawiłam "Ubrania i akcesoria". Od dawna szukałam idealnej dla siebie listonoszki. Nie mogła być zwykła. Na szczęście po długich poszukiwaniach znalazłam ideał na Cake-shop: Teczka Retro, Anna Smith. Czyż nie jest cudowna?! Na jednym ze spacerów z W. po Krakowie znalazłam coś do czego na początku podchodziłam sceptycznie, by potem się zauroczyć. Mowa tu o nausznicach. Tuż przy bramie Floriańskiej stoi z małym kramikiem pewna Pani, która sprzedaje ręcznie robione nausznice tak śliczne, że aż chciałoby się kupić wszystkie (może kiedyś uda mi się zrobić im zdjęcie?). Na sam koniec chciałam pokazać Wam spódniczki, które chciałabym w przyszłości posiadać w swojej kolekcji: KLIK!, KLIK! i KLIK! :-)

Tak patrząc na tą wishlistę to w sumie nie potrzeba mi aż tak wiele, prawda? ;-)

Nr 206 i manuskrypt.


1 komentarz:

  1. te średniowieczne rzeczy !? wow, a ostatnia spódniczka piękna, ale wolałabym troszkę krótszą :)

    OdpowiedzUsuń