środa, 29 stycznia 2014

sto dwadzieścia cztery - książki

Jestem bibliofilem. Kocham książki. Uwielbiam ich zapach (a zaufajcie mi każda pachnie inaczej!), lubię je dotykać i gładzić po okładce lub stronach, mogę też godzinami patrzeć na zapisane strony. Lubię powieści, kryminały, poezje, biografie, romanse, albumy krajoznawcze, a nawet słowniki i książki do nauki języków obcych. Czytam bardzo dużo i gdzie się da :-) powiedzieć, że sprawia mi to ogromną przyjemność to mało. Lubię przenosić się przy pomocy książek w różne miejsca.

Gdyby kazać mi wybrać jedną ulubioną książkę to byłoby to porównywalne z prośbą do matki by wybrała ulubione dziecko. Mam ulubionych autorów, a nie książki: Dorota Terakowska, Carlos Ruiz Zafon, Haruki Murakami, Eduardo Mendoza,, Mariusz Wollny, Konstanty Ildefons Gałczyński, Mario Vargas Llosa, Eric Emmanuel Schmitt, George R.R. Martin, Joanne K. Rowling, Michał Rożek... i skaczę z radości jak dostanę książkę o zamkach, średniowieczu, Hiszpanii lub historii Krakowa. Kocham książki tak samo jak biżuterię, sukienki lub perfumy ;-) dlatego nikt nie powinien mieć problemów z kupnem prezentu dla mnie :-D ktoś z Was jest jeszcze bibliofilem? :-)

Nr 124 i kawałek mojej kolekcji książek :-)

5 komentarzy:

 1. Ja, ja, ja! Zafona czytałam "Cień Wiatru" bardzo mi się podobał :) tez nie potrafię wybrac ulubionej ksiązki, za to uwielbiam XIX wiczne romanse, oraz powieści traktujące o kolonizacji Indii i Afryki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. mam tak samo jak Ty - kocham ksiazki, moje je czytac wszedzie! I nienawdze gdy ktos pyta o ulubiona -.-

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna kolekcja, też kocham książki <3
  ♥blog-klik♥

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem totalny bibliofilem :D Tez lubię Terakowską i "ono" czytałam :) Najbardziej lubię "poczwarkę" i "tam gdzie spadają anioły tej autorki".

  OdpowiedzUsuń