poniedziałek, 8 grudnia 2014

dwieście czterdzieści jeden - nakładka depilująca Braun Face 820

Obiecałam Wam recenzję zestawu do depilacji i oczyszczania twarzy Braun Face 820, więc czas spełnić obietnicę. Postanowiłam podzielić recenzję na dwa posty: dzisiejszy post będzie dotyczyć nakładki depilującej, a post kolejny szczoteczki do twarzy. Oprócz tego w dzisiejszym poście napiszę Wam czym właściwie jest Braun Face. Ok, to do działa!

Co to jest?

Braun Face to najnowszy zestaw do delikatnej depilacji i oczyszczania twarzy. Urządzenie składa się z dwóch wymiennych głowic: głowica do depilacji (na zdjęciu) oraz głowica do oczyszczania twarzy. Od razu można zauważyć, że jedno urządzenie łączy w sobie cechy dwóch produktów. Marka Braun podkreśla, że dzięki temu zestawowi możemy korzystać z profesjonalnej pielęgnacji kosmetycznej w domu.

Jak działa?

Producent o nakładce depilującej: "Nawet najcieńsze włoski z podbródka, górnej wargi, czy okolic brwi można z łatwością usunąć dzięki bardzo cienkim, precyzyjnym pęsetom". Wąska głowica posiada 10 mikrootworów, które są w stanie wychwycić nawet najcieńsze włoski o długości 0,02 mm. Krótki czas depilacji zapewnia nam 200 ruchów depilujących na sekundę. Dodatkowo dostajemy gwarancję gładkiej skóry do 4 tygodni.

Jak używać?

Depilację najlepiej wykonywać wieczorem, aby ewentualne zaczerwienienia po-depilacyjne mogły przez noc zniknąć. Ważne jest też, aby depilować pod włos oraz by naciągać skórę depilowanego obszaru! Potem bierzemy Braun Face do ręki i zaczynamy! Po skończonym zabiegu dezynfekujemy nakładkę, a twarz smarujemy kremem po depilacji lub kremem nawilżającym ;-)

Moim zdaniem...

Depilację okolic twarzy zawsze prowadziłam za pomocą niezawodnej pęsety. U mnie ta depilacja koncentrowała się w głównej mierze w strefie brwi. Nie zdarzyło mi się, by pojawiły się u mnie zaczerwienienia, choć moją skórę można nazwać wrażliwą. Do depilacji Braun Face przystąpiłam już następnego wieczora od otrzymania zestawu. Wcześniej przeczytałam instrukcję i przewodnik projektu TRND. Zachęcona stwierdzeniem, że nakładka depilująca zapewnia komfort u osób z wrażliwą skórą wzięłam się do testowania.... moje pierwsze wrażenie było nie najlepsze. To bolało! Jak tego używać, kiedy to brutalnie wyrywa włoski? Jednak się nie zniechęciłam i zrobiłam podejście drugie zaciskając zęby. Druga próba była o wiele lepsza i przyjemniejsza. Wiedziałam, że to trochę zaboli, ale po jakimś czasie już się przyzwyczaiłam do tego dziwnego uczucia. Depilacja poszła ekspresowo!

W moim przewodniku projektu znalazła się tabela, która ułatwiła mi podsumowanie testowania. 

Braun Face Pęseta
Czas trwania depilacji 2-5 min. długo (ok. 10-15 min.)
Gładkość skóry 8/10 7/10
Czas po jakim pojawiły się włoski ok. 2 tygodnie 2-3 dni

Jak widać jestem zadowolona z nakładki depilującej. Na pewno przyśpiesza proces pozywania się niechcianego owłosienia. Do niewielkiego bólu podczas samego procesu depilacji można się szybko przyzwyczaić. Zresztą długotrwały efekt jest tego wart ;-)

Nr 241.


4 komentarze:

 1. hmmm ciekawe to ;) może kiedyś się skuszę, dzięki za wyczerpującą recenzję!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie przesladuje reklama tego -doslownie wszedzie!!
  Fajny sprzet ale zdecydowanie wolalabym chyba zabieg trwalego usuwania :p
  Zapraszam do mnie!
  Moze wspólna obserwacja?
  elkaja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa jestem. o sprzęcie jeszcze nie słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń